אודות מרכז שטיינזלץ

מרכז שטיינזלץ הוא ארגון הגג של מוסדות הרב עדין אבן-ישראל (שטיינזלץ)
  

מי אנחנו

מרכז שטיינזלץ משמש כארגון העל המאחד את הפעילויות השונות של הרב עדין אבן ישראל (שטיינזלץ), וביניהן: הוצאת הספרים, הקמת מוסדות חינוכיים, חינוך על-פורמלי, וניהול אדמיניסטרטיבי ופיננסי של כלל המוסדות. פעילות הרב גדלה כל הזמן, ועם השנים הוקמו מוסדות וארגונים נוספים שבמסגרתם ראו אור פרסומים וספרים רבים.  

היסטוריה

הרב עדין אבן-ישראל (שטיינזלץ), המשתייך לחסידות חב"ד, הינו מחנך, חוקר ומבאר תלמוד וחסידות, פילוסוף, מבקר חברתי, ומחברם של יותר מ-60 ספרים בשפות שונות. בשנת 1965 ייסד את המכון הישראלי לפרסומים תלמודיים, ולאחר מכן החל במפעל חייו – תרגום התלמוד לעברית מודרנית. בנוסף, הרב הקים רשת של מוסדות חינוך, זכה בפרסים, עיטורים ותארים רבים בארץ ובעולם. מרכז שטיינזלץ הוקם בסוף שנות השבעים על מנת לשמש כארגון העל של הפעילויות השונות של הרב: הוצאת הספרים, הקמת מוסדות חינוכיים, חינוך על-פורמלי, וניהול אדמיניסטרטיבי ופיננסי של כלל המוסדות. ממטרותיו מטרתו העיקרית של מרכז שטיינזלץ היא לקדם את חזונו של הרב: "למד את עמי" – הנגשת התרבות היהודית לכל.

המרכז כיום

מרכז שטיינזלץ יושב בירושלים, ומרכז את הפעילות של כל מוסדות הרב בארץ וברחבי העולם. במרכז נמצא משרדו האישי של הרב, וכן משרדי ההנהלה הכללית של ארגון מרכז שטיינזלץ, אגף יחסי הציבור וגיוס הכספים עבור פעילות המוסדות, וניהול ארגוני ורוחני של מוסדות החינוך ואתר המרכז. 

במרכז נמצא גם המכון הישראלי לפרסומים תלמודיים, מכון מחקר והוצאת ספרים הבנויים סביב עבודתו של הרב. 
בדצמבר 2016 לקה הרב בשבץ ומאז הוא נאבק לשוב לאיתנו. הרב משתקם וחזר באופן חלקי לעבוד על עריכת החומר.

פרוייקטים קודמים

הפרויקט החשוב ביותר של המכון מזה ארבעים וחמש שנה הוא הוצאת התלמוד המבואר שהוצאתו לאור בעברית הסתיימה בשנת 2010.

פרוייקט "משנה-תורה " לרמב"ם אשר יצא לאור בספטמבר 2017 היווה מהדורה חדשה הכוללת ניקוד ופיסוק, הקדמות, ביאור, תמונות ואיורים, פסקים ושיטות והרחבות הלכתיות מן השולחן ערוך ועד זמננו.     

פרוייקטים עכשוויים ועתידיים

כיום הרב וצוותו עובדים על פרוייקטים רבים: 
  • סיום הביאור לתנ"ך (שאמור להסתיים בחודש הקרוב) 
  • תרגום והדפסת ביאור התלמוד לאנגלית (42 כרכים) שעתיד להסתיים בשנת 2020.
  • תרגום ביאור התלמוד לצרפתית (עתיד להסתיים ב-2025)
  • ביאור המשנה (תהליך הכתיבה והעריכה אמור להסתיים במרץ 2018, תהליך ההדפסה אמור להסתיים בשנה וחצי הקרובות)
  • ביאור התנ"ך בעברית (עתיד להסתיים בחודש פברואר, 2018)
  • ביאור התנ"ך באנגלית (בתחילה התורה, בחודש אפריל 2018, ולאחר מכן נביאים וכתובים עד סוף 2018).
  • סדרת "סודות היהדות" שתודפס לקראת שבוע הספר, 2018 ותתורגם לאנגלית בשנה שלאחר מכן.

בנוסף לכל אלה, אנו עמלים על תרגום התלמוד המבואר לשפות נוספות והוצאות ספרים נוספים. במרכז ניתנים שיעורים והרצאות על ידי הרב עצמו ועל ידי רבנים ואנשי רוח בנושאים מגוונים. כמו-כן, נערכים בו פעילויות שונות של מוסדות שטיינזלץ, בית מדרש לנשים, סמינריונים וסדנאות, התוועדויות חסידיות ותפילות. 

 

אודות מרכז שטיינזלץ
הפרוייקטים שלנו
לאורך השנה מקיים ארגון 'שפע' ומוסדותיו השונים אירועים, התוועדויות, תפילות וערבי עיון. חלק מן האירועים פתוחים לציבור הרחב וחלקם למוסדות השונים.  
משנה תורה לרמב"ם – היד החזקה

"למעשה אין שום ספר בכל ספרי ישראל – החל מן הגמרא ועד לכל הספרים השייכים וצמודים לה כגון מדרש-ההלכה – הספרא והספרי, המכילתא והתוספתא וכל מדרשי-האגדה, שיכלול בתוכו את כל התורה ממש. ומציאות היא, שלפניו לא היה ואחריו עדיין לא נוצר שום ספר, שמקיף את כל העולם היהודי כולו מקצה אל קצה. ספר 'משנה-תורה' לרמב"ם מיוחד מצד זה מכל הספרים, בכך שהוא כולל בתוכו את התורה כולה, בכל השטחים והתחומים, בכלליה ובפרטיה."  
הרב עדין אבן-ישראל (שטיינזלץ)  

  
המהדורה החדשה כוללת בתוכה ניקוד ופיסוק, הקדמות, תוכן עניינים לכל יחידה, ביאור, תמונות ואיורים, פסקים ושיטות והרחבות הלכתיות מן השולחן ערוך ועד זמננו. המהדורה הושקה באירוע סיום מחזור לימוד הרמב"ם היומי והתחלת המחזור החדש, בבנייני האומה בכ"א כסלו 13/12. המהדורה נבחרה להיות המהדורה הנלמדת בפרויקט הרמב"ם היומי ובמסגרתה יצא לאור ספר המדע ללומדים. בשבועות הקרובים יצא לאור ספר מדע ואהבה בהוצאת קורן.
   
המהדורה החדשה כוללת בתוכה ניקוד ופיסוק, הקדמות, תוכן עניינים לכל יחידה, ביאור, תמונות ואיורים, פסקים ושיטות והרחבות הלכתיות מן השולחן ערוך ועד זמננו. הספרים הראשונים יצאו בזמן הקרוב.

המשנה המבוארת

מאת: עדין אבן-ישראל (שטיינזלץ)

המשנה היא הטקסט הראשוני של התורה שבעל פה, מן התלמוד ועד לדורנו נוספו לה פירושים שונים. מהדורת המשנה המבוארת של הרב עדין אבן-ישראל שטיינזלץ כוללת:

הקדמות ורקע למסכתות, פיסוק, ניקוד וחלוקה של המשנה, ביאור קצר ובהיר, בירור וביאור מושגי יסוד וטעמי המשנה, מבחר שיטות ופירושים של הראשונים והאחרונים, מסקנות הלכתיות וציון ההתפתחות מן התלמוד ועד ימינו, רקע משלים בתחום הארכאולוגיה, הבוטניקה, הגיאוגרפיה, ההיסטוריה, הזואולוגיה והלשון, ותמונות ותרשימים המסייעים להבנה ולהמחשה. מסכת שביעית כבר יצא לאור ובקרוב יראו אור מסכתות נוספות.
לפרטים נוספים ולרכישה


לדף הלימוד של מסכת שביעית
פירוש ספרי התנ"ך

התנ"ך הוא אבן-התשתית של היהדות, הספרות והתרבות, מלומדים רבים לאורך ההיסטוריה כתבו פירושים על ספריו השונים של התנ"ך, אך מעטים הם אלו אשר הצליחו לכתוב פירוש כולל על התנ"ך כולו. הרב עדין אבן-ישראל (שטיינזלץ) עובד בלווי צוות עורכים ומגיהים על פירושו על כל ספרי התנ"ך. בדומה לביאור התלמוד גם כאן מקפיד הרב על פירוש בהיר ותמציתי המיועד לכלל הקוראים, עם פירוש הלשון המקראית, התייחסות לפרשנות הקלאסית ולרקע ההיסטורי. הספר הראשון שיצא השנה כחלק מפרויקט זה הוא ספר תהילים המבואר. 

המהדורה המלאה אמורה להתפרסם בשנים הקרובות בעברית ובאנגלית.


פרויקט התלמוד באנגלית

פרויקט התלמוד באנגלית הוא עיבוד חדש של תרגום התלמוד המבואר של הרב עדין אבן-ישראל שטיינזלץ. המהדורה הותאמה לקהל דוברי האנגלית ונערכה מחדש עם הסברים נוספים בצירוף תמונות צבעוניות. ביאורו המונומנטלי בשפה האנגלית של הרב אבן-ישראל שטיינזלץ, עומד במלאכת מחשבת טיפוגראפית פורצת דרך של הוצאת קורן, המסדרים את התמונה המלאה של הסוגיה בעזרת מגוון כלי למידה מאירי עיניים. יצאו לאור כבר כמחצית ממסכתות התלמוד, והמסכתות הבאות יצאו לאור לפי לוח הזמנים של הדף היומי.
המהדורה הדו לשונית כוללת: 
בעברית - דף וילנא מנוקד ומפוסק, פירוש רש"י מנוקד ומפוסק, ופירוש תוספות מפוסק. הפניות לפירוש באנגלית.
באנגלית - ביאור מקיף ושיטתי, תרגום ישיר של הארמית, הקדמה וסיכום לכל פרק, תמונות ואיורים, מראה מקום לפסוקים, תוספת השמטות הצנזורה, סיכומים הלכתיים תמציתיים, רקע ההיסטורי על הסוגיה, סיכומים על אישי התלמוד.

פרויקט התלמוד באנגלית הוא עיבוד חדש של תרגום התלמוד המבואר של הרב עדין אבן-ישראל שטיינזלץ. המהדורה הותאמה לקהל דוברי האנגלית ונערכה מחדש עם הסברים נוספים בצירוף תמונות צבעוניות. כמעט כבר מחצית מן התלמוד יצא לאור ובכל שנה יוצאות מסכתות נוספות.

לפרטים נוספים ולרכישה