מרכז שטיינזלץ

מרכז שטיינזלץ הוא מרכז של פעילויות שמטרתו, ברוח דבריו של הרב להאיר את המסורת על המציאות בהתחדשות, הזדהות וקרבה.

המרכז פונה לציבור הרחב, דתיים ולא דתיים, במגוון רחב של שיעורים, הרצאות וסדנאות. בשנה החולפת התקיים מגוון רחב של פעילויות, החל בקורסים ושיעורים בחסידות דרך לימוד מונחה של הלכה ואגדה וכלה בסדנאות כתיבה וציור. הנחיית השיעורים נעשית בידי מרצים שונים ומגוונים אשר בראשם עומד כמובן הרב, ולצדו דמויות נוספות כגון רבקה מרים, ניר מנוסי, אלחנן ניר ואחרים.

מזה שנתיים פועלת במרכז קבוצת החשיבה "כנה", הכוללת הוגים ויוצרים. ספר ובו מאמרים, סיפורים וציורים של משתתפי הקבוצה עתיד לצאת לאור בחודשים הקרובים.  

כמות עושה איכות: במשך השנה החולפת ביקרו במרכז למעלה משלושת אלפים אנשים שלקחו חלק בסדנאות, שיעורים ולימוד מונחה. כיום כבר אפשר בהחלט לומר כי בשנים שחלפו מאז פתיחת מרכז שטיינזלץ, התבסס המקום ונכנס לתודעתו של הציבור הירושלמי כמרכז פעיל ללימודי יהדות רחבי היקף. אנו מקווים שהוא יוסיף להיות מקום חי ומגוון המספק חוויית לימוד משמעותית.

נוסף על כך, המרכז משמש כמוקד הראשי של מוסדות "מקור חיים", מוסדות החינוך של הרב. מדי שבוע מתקיימת במרכז פגישה של ראשי כל המוסדות הלימודיים שבהנהלתנו לצורך לימוד, שיחה ודיון משותפים. פורום זה נועד לפתח ולשכלל את דרכם המשותפת של המוסדות, תוך חיזוק הקשר ביניהם. 

מרכז שטיינזלץ