חינוך

“מושג החסידות מוזכר כבר במשנה אך ראשיתה של התנועה המוכרת היום החלה לפי המסורת בשנת 1734, כאשר מייסדה ר' ישראל בעל שם טוב החל להפיץ את תורתו ברבים....”

חטיבת שפע - מקור חיים

חטיבת שפע מקור חיים בהנהלתו של הרב יהונתן גוטמן ובנשיאות הרב עדין אבן ישראל שטיינזלץ הינה חטיבה המחוברת לישיבת שפע מקור חיים (כיתות ט'-י"ב).

החטיבה פועלת על פי חזון של "עד בלי די" בניסיון מתמיד להתאים לעולמו האישי של כל ילד וילד ולכסות את מגוון הרבדים באישיותו תוך משיכה כלפי מעלה 'קצת מעבר לאופק'.

צוות החטיבה מורכב משילוב של מורים צעירים ונמרצים ומורים וותיקים ומנוסים מתוך מטרה לאפשר לכל ילד לפגוש דמויות אליהן יוכל להתחבר ודרכן יוכל לצמוח בתחומים השונים.

בתחום הרוחני שמה לעצמה החטיבה דגש לחפש אחר החיבור האישי של כל ילד לקב"ה על פי אופיו ועל פי הבית ממנו הוא מגיע.אנו שמים דגש על לימודי קודש מתוך חוויה של התמודדות עם השאלה "מה ה' אלוקיך דורש מעימך" במימד האישי והכללי אותו פוגשים הילדים. ילדי החטיבה לומדים מרצונם אחת לכמה זמן ב"משמרים" של לימוד לאורך כל הלילה עד אור הבוקר, לימוד חוויתי המשלב לימוד גמרא עם ניגונים ושיחות של הרב עזרא גטנו.

ישנה "חבורת תפילה" הפותחת את הבוקר בלימוד ודיון בנושא הבנת התפילה חשיבותה והדרך להתקדם בקשר עם הקב"ה. אחת לשבוע מתכנסת "חבורת יארצייט" הלומדת ממשנתם של מקימי החסידות בשילוב עם ניגונים וכיבוד. התוועדויות לכלל ילדי הישיבה מתקיימות כמה פעמים בשנה בה אנו עוסקים בעולם החסידות בפורום גדול עם הרב יהונתן. בתחום החברתי שמה לעצמה החטיבה למטרה ליצור חיבור אמיתי ומהנה בין כל ילדי הישיבה בכל הכיתות. ילדי כיתות י' מאמצים את ילדי כיתות ז' ומלווים אותם לכל אורך השנה. את השנה פתחנו במחנה גיבוש בן יומיים בניהולם של כיתות י' ובו קלטנו את הילדים החדשים ל'משפחת שפע'. בחטיבה פועלים רכז חברתי ושני מדריכים המלווים את הילדים לאורך היום ויוזמים פעילויות בשעות הלימודים ומעבר להן על מנת לתת לילדים תחושה חמה וביתית.

בתחום הלימודים שמה לעצמה החטיבה למטרה לאפשר מגוון של תחומי עניין ומגוון רמות על מנת לאפשר לכל ילד למצות את יכולתו בצורה הטובה ביותר ומתוך עניין. בלימודי גמרא עיון בה פותחים הילדים את הבוקר עם המחנכים ישנו ליווי של רמ"שים (ר"מ משנֵה) המלווים קבוצות של תלמידים מתקשים או מצטיינים ומאפשרים להם להיות מחוברים ברמתם. בלימודי הבקיאות פתוחה בפני התלמידים אפשרות ללמוד משניות מתוך מטרה לסיים סדר מסכתות או ללמוד גמרא ברמות שונות כאשר הסיירת מכוונת לסיום מסכת אחת כל שנה. הלימוד בבקיאות כולל תלמידי כיתות ז' וכיתות ח' יחד כאשר האחרונים מסייעים ומלווים את החדשים כל שנה ולומדים עימם בחברותות. בלימודי האנגלית פתחנו ארבעה מסלולים ברמות שונות כולל מסלול לתלמידים דוברי עברית שרוצים רמה של דוברי אנגלית. בלימודי המתמ"ט מחולקים התלמידים לארבע רמות לימוד כאשר המצטיינים מכוונים ללימוד מואץ המאפשר להם לסיים חומר של שלוש שנים בשנתיים ובכך לגשת לבגרות תוך הרחבה של לימודי המתמ"ט מעבר לתוכנית הלימודים המקובלת.

בחטיבה פועלים חוגים במגוון תחומים, חוגים אלו נועדו לרענן את הילדים ולהפגיש אותם עם תחומי עניין כלליים. מבין החוגים המוצעים לילדים: סייף, התגוננות, אקרובטיקה, גיטרה, רובוטיקה, שח ועוד.

פרטים נוספים באתר  yeshivatshefa.co.il
להרשמה ניתן לפנות לרזיאלה בדוא"ל: shefa.makor@gmail.com או בטלפון 02-5794457

חטיבת שפע - מקור חיים