ספרים


הרב עדין אבן-ישראל שטיינזלץ חיבר יותר משמונים ספרים אשר יצאו לאור או תורגמו לשפות רבות וביניהן אנגלית צרפתית, רוסית, ספרדית ואפילו סינית. ספריו עוסקים במגוון רחב של נושאים: יהדות, פילוסופיה, פרשנות וביאור, הגות ומחשבה, קבלה ועוד. חלקם של הספרים עובד או נכתב בשפה ולקהל ספציפי, אך רובם ככולם פונים הן לקורא הפשוט והן למעיין המעמיק. 

הרב כתב פירושים ידועים לספרי יסוד ביהדות, כגון התלמוד, ספר התניא. כיום עובד הרב על השלמת הפירושים למשנה, משנה תורה לרמב"ם והתנ"ך כולו. במקביל לעבודת הפירוש המונומנטלית, הרב ממשיך להוציא לאור מדי שנה ספרים נוספים בנושאים שונים.

ספרים באנגלית

תוכלו למצוא את הספרים של הרב באחד מהאתרים הבאים:

הולך בדרך מצוותיך

הספר 'הולך בדרך מצוותיך' נכתב בעקבות ספרו של אדמו"ר ה'צמח צדק' מליובאוויטש: 'דרך מצוותיך' אשר מנסה לענות על השאלה האם יש טעם למצוות?
 
ספרו של ה'צמח צדק' עובר מן הנגלה שבמצווה אל הנסתר, ומן הסיבה אל הטעם שבה. 
הוא כתוב בלשון הקבלה והחסידות ואיננו קל להבנה, לכן נכתב הספר הזה אשר לא רק מבאר את הדברים אלא 'הולך בדרך מצוותיך' ובו מסופר גם על הדרך ועל מי שהולך בדרך הזו, על פגישות וזיכרונות וחוויות מחייו של אדם בן זמננו ומקומנו, שלומד וגם טועם מן המצוות שבדרך.

הולך בדרך מצוותיך
נשמה

מה אנו יודעים על הנשמה שלנו? האם היא מנסה לומר לנו משהו? הנשמה שולחת לנו איתותים: לעיתים באמצעות כאב, האמור להיות אות אזהרה על המתרחש בנשמה פנימה, ולעיתים בדרך גילוי של אור, המורה לאדם שאכן יש דרך אחרת. הרב עדין אבן ישראל, מבאר התלמוד ואחד ההוגים הגדולים של דורנו, מעלה כאן על הכתב את הסודות שנגלו בפני יחידי סגולה, תובנות שהן מעבר להכרה השכלית. נשמה חושף כיצד אפשר לשמוע את הנשמה בתוכך, לפענח את המסרים שלה ולהתקדם לעבר אופקים חדשים בחייך.

נשמה
תהילים

חדש!!! תהילים עם ביאור
  
ספר תהלים בגופן קורן המלווה בביאורו המקיף של הרב עדין אבן-ישראל (שטיינזלץ). 
הביאור הבהיר והידידותי של הרב שטיינזלץ הופך את השירה של יום האתמול, לביטוי של רחשי הלב שלנו היום.

תהילים
שלושה עשר עלי שושנה

חכמה נסתרת אינה חייבת להסתתר במילים קשות ובביטויים סבוכים. סוד אמיתי הוא סוד גם כאשר הוא גלוי לכל. ספר זה הוא ביטוי של תורת הח"ן, החכמה הנסתרת, המדבר אל הנפש במילים פשוטות: על עולמות אחרים, על ההתגלות האלוקית, ועל ה"אני" שלנו ההולך ושב בין העולם ובין האלוקי.

שלושה עשר עלי שושנה
מדריך לתלמוד

ה"מדריך לתלמוד" הוא ספר עזר יסודי וכלי שימוש מן המדרגה הראשונה לכל לומדי התלמוד.
הספר מיועד ללומדים מכל הרמות, הן למתחילים שלא עסקו עד כה בתלמוד כלל והן ללומדים בו תדיר, הזקוקים לסיוע בנושאים שונים.

מדריך לתלמוד
תשובה

אין בספר זה נסיון לשכנע אנשים לחזור בתשובה, אלא רק לסייע לאלה שהגיעו לידי הרהור של תשובה, והמנסים ללכת בדרך הזו. הספר בא לסייע בעצה טובה ובהדרכה בכמה מן הסוגיות הקשות בדרכו של החוזר בתשובה.

תשובה
חיי עולם

ספר זה הוא לקט מתוך שיחותיו של הרב עדין אבן־ישראל שטיינזלץ על פרשות השבוע. בשיחות אלה נוגע הרב בדרך כלל בנקודה אחת בכל פרשה — הן במישור הפרשני גרידא, והן במישור הפנימי והרעיוני שלה.

חיי עולם
ביאור תניא

ספר התניא הינו ספר היסוד של חסידות חב"ד והינו אחד מספרי המוסר החשובים ביותר שנכתבו בזמן מן הזמנים.
  
בשעה טובה הושלם הביאור על כל חלקי ספר התניא ועתה ניתן לרכוש את כל הסדרה במהדורה חדשה ומתוקנת.

ביאור תניא
רבי נחמן מברסלב

ששה מסיפורי המעשיות של ר' נחמן

האם הכיר קפקא את סיפורי ר' נחמן?
המלך, בת המלך, שבירה ונפילה – הם אחדים מהסמלים הקבועים שבסיפורי המעשיות הסמליים, המורכבים ועמוסי
המשמעויות של ר' נחמן מברסלב (1772 – 1810), אחד ההוגים הגדולים והמקוריים ביותר בעולמה של החסידות.

רבי נחמן מברסלב
הסידור והתפילה

לעומת "הררי הקדם" של המקרא, בהשוואה ל"ים התלמוד", ביחס לענני הכבוד של חוכמת הנסתר, הרי סידור התפילה הוא מעיין, המביא עימו את תמציתם של כל המקורות האחרים. יש שהוא מפכה לאיטו, כדי לתת מילים בפיהם של תינוקות ופשוטי עם ויש שהוא מתגבר להיות "רחובות הנהר", על כל ההרחבה וההעמקה שמגלים בו גדולי חכמי ישראל. אבל תמיד הוא "מקור מים חיים", המרווה את צמאון הנפש, המצמיח ומגדל את ליבם של ישראל בכל מקום ובכל זמן.

הסידור והתפילה
חיי שנה

המילה "שנה" כשלעצמה היא דו משמעית, והיא כוללת בתוכה שני מובנים, שהם כמעט סותרים זה את זה. מצד אחד משמעות שנה היא הדבר שחוזר ובא, שנשנה פעם אחר פעם - שהרי זהו מחזור זמן שבעיקרו, בכל הנראה לעין, הוא מחזור קבוע: יום ולילה, קיץ וחורף, שהם חוזרים ונשנים בכל שנה ושנה. מאידך, השנה משמעה גם שינוי, כאשר ימים וחודשים מצמיחים הוויות חדשות, התנסויות חדשות - שינויים ביחס לזמן שהיה.

חיי שנה
הגדה של פסח

"בכל דור ודור חייב אדם לראות את עצמו כאילו הוא יוצא ממצרים". ההגדה של פסח, עם ביאוריו של הרב עדין אבן - ישראל שטיינזלץ, עושה את ליל הסדר - הטקס העתיק ביותר בתולדות העם היהודי - לא רק מובן וברור יותר, אלא גם חי, ממשי ועכשווי. הפירוש הבהיר, השופך אור חדש על מבנה ההגדה ותוכנה, הופך את ליל הסדר לחוויה אמיתית ומובנת.

הגדה של פסח
אשת חיל

ספר משלי מסתיים במזמור התהילה לאשת חיל, כעין נקודת שיא של האישה הטובה. אשת חיל אינה רק דמות סטריאוטיפית חיוורת של אישה טובה, הרעיה והאם, אלא אישיות בעלת עוצמה רבה, המתוארת בקווים חזקים וברורים. יתר על כן , אשת חיל אינה דמות פסיבית, מושא להתייחסות של אחרים אליה, אלא אישיות פועלת, אקטיבית ונמרצת מאוד, המופיעה בשלל מגוון של פעולות: בבית ובחוץ, כלפי בעלה וכלפי אחרים. ואולם 'אשת החיל' לא נשארה רק דמות פיוטית, אלא בנתה במשך דורות את דמותה הממשית של האישה והאם היהודייה (מתוך הספר).

לרכישת הספר התקשרו: 02-6460911

אשת חיל
התלמוד לכל

אין להבין את הדת היהודית אף לא את העם היהודי לדורותיו – אם את מערכות האמונה היהודית ומנהגיה או את הקיום המופלא כמעט של האומה היהודית באלפיים שנות גלות – מבלי להבין הבנה יסודית את התלמוד ומהותו. זהו ספר מקודש, ובעת ובעונה אחת ספר חוקים לניהול חיי החברה, וכך יש בו ביטוי מלא לעמדותיה של היהדות בשאלות שונות ולמסורותיה.

התלמוד לכל
הבן יקיר לי

ספר זה הוא לקט של נאומים, שיחות ומאמרים שנאמרן על ידי הרב עדין אבן-ישראל (שטיינזלץ) במשך השנים. 

הבן יקיר לי
אישים בתלמוד

חכמי התלמוד עצמם אמרו שאין מציבים לתלמידי חכמים מצבת זכרון על קברם, משום שדבריהם - הם הם זכרונם. אך גם יצירתם של החכמים, בתלמוד ובמדרשים, לא נועדה, מעצם טבעה, לסיפור ההיסטוריה ולתיאור תולדות החכמים. יש בה אף מגמה עקרונית להשאיר את הדברים בתוך "הווה נצחי" שבו הרעיונות הם הדברים היציבים ואילו סדר הזמנים והדורות הם בעלי חשיבות משנית בלבד. 

אישים בתלמוד
דמויות מן המקרא

סיפור המעשה של המקרא שתי פנים לו. מבחינה אחת עוסק הוא בהכללות, ביצירת תמונה היסטורית רחבה מאוד, בהיסטוריוסופיה, שבה הפרטים נבלעים ומיטשטשים, ורק נושאים כוללים מאוד יוצאים ומתבלטים; בעיות הטוב והרע, השכר והעונש, הכוונה והביצוע הם הנושאים המרכזיים הללו. אכן, יש במקרא גם בחינה אחרת, אישית מאוד, כאשר אישים ודמויות, בין הגיבורים הגדולים של הסיפור ובין דמויות משנה קטנות, מתגלים בתוך הדרמה התנ"כית הגדולה.

דמויות מן המקרא
נשים במקרא

כמו האהובה בשיר השירים, רוב הגיבורות הנשיות במקרא הן "גן נעול מעין חתום" – היופי והאישיות, תכונות הנפש כמו מהלך החיים מוצפנים היטב, וכל מבט מבחוץ אינו מגלה אלא חומות אטומות. מתוך עיון והתבוננות בדמויות המרומזות המצועפות הללו מתברר כי הן מגלות שפעת גוונים וצורות; לא זאת בלבד שהן שונות זו מזו, אלא שיש בהן עולם שלם ומורכב, רב עניין ורב עוצמה.

נשים במקרא